BlueSensor – elektrody zapewniające oszczędność czasu i pieniędzy

Znany na całym świecie asortyment elektrod EKG BlueSensor pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Zapewnia ponadto doskonały odczyt, wygodę użytkownika i komfort pacjenta. Dzięki BlueSensor badanie nie jest przerywane przez fałszywe alarmy. Personel nie traci również czasu na rozwiązywanie problemów z przyleganiem elektrod. Specjalnie opracowana linia produkcyjna i kompleksowe kontrole jakości zapewniają znakomitą jakość elektrod Ambu BlueSensor. Marka Ambu BlueSensor z dumą sponsoruje projekt Xtreme Everest - misję badawczą, której celem jest znalezienie zasadniczych fizjologicznych przyczyn lepszej adaptacji niektórych osób w środowisku ubogim w tlen.

Kluczowe właściwości BlueSensor

Przesunięte złącze

Umożliwia ruch podłączonego kabla EKG bez wpływu na działanie elektrody. Przesunięte złącze zapobiega artefaktom zakłócającym odczyt, szczególnie w takich badaniach jak próby wysiłkowe i Holter*. Łatwe mocowanie zapewnia pacjentowi komfort, a wykonującemu badanie wygodę.

Podwójny pierścień z klejem

Dwa pierścienie zapewniają skuteczne mocowanie elektrody i precyzyjny zapis. Pierścień zewnętrzny umożliwia długotrwałe stosowanie, gdyż adhezyjność kleju z czasem się zwiększa. Cienki i miękki materiał pozwala skórze „oddychać”. Wewnętrzny pierścień wokół elementu wykonanego z polimeru "uszczelnia" obszar żelu oraz zapewnia natychmiastową i doskonałą przylepność. Unikalna konstrukcja pozwala na naklejanie bez przygotowania skóry. Ułatwia również wygodne usuwanie elektrody.

Ciekły żel

Zapewnia doskonały kontakt pomiędzy skórą i czujnikiem. Szybko i skutecznie obniża impedancję skóry. Odpowiednia ilość ciekłego żelu jest kluczem do uzyskania najlepszego sygnału.

Czujnik Ag/AgCl

Wykonany z paska czystego srebra, w przeciwieństwie do połączenia materiałów węgiel/srebro. Doskonała jakość zapisu dzięki zoptymalizowanej konwersji sygnału biologicznego na elektryczny.